Chovatelské potřeby pro psy, kočky a ostatní zvířátka
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  1. Úvod
  2. Jak vybrat velikost pelechu pro psa
Jak vybrat velikost pelechu pro psa

Psi tráví spánkem většinu svého času, oproti nám lidem. Je tak stejně důležité vybrat mu správně velký a pohodlný pelíšek. 

I když s námi pejsci sdílí gauč nebo postel, je dobré aby měl i své vlastní místo, kam se může uklidit a být nikým nerušen. Ideláně pozorovat dění kolem něj z klidného místa.

Nejlepší je mít pro pejska několik různých pelíšku rozmístěných na různých místech v domě nebo bytě.

Jak velký pelech? 

Většina pelíšků udává vnější rozměr, proto musí být určitě větší než je délka pejska. Ideálně změřte délku psa, k ní cca 20cm a máme ideální velikost pelíšku. 

Jaký typ pelíšku?                       

U štěňátek je dobré vzít v úvahu, že má ostré zoubky a může pelíšek zničit, zrovna tak psí puberťák pokud se bude nudit. Případně mu lepší pelíšek dávat když jsme doma a můžeme ohlídat jeho "ničitelské záchvaty".

U chlupatějších pejsků je dobré myslet na to, aby pejskovi v pelíšku nebylo příliš velké horko a nevybírat i hunaté pelechy. Nebo jich mít více aby si pejsek mohl vybrat, jestli se chce schladit nebo ohřát.

Pro méně chlupatá plemena, obvzlášt v chladnějším prostředí jsou plyšové, chlupaté pelíšky ideální. Pro větší teplo je možné vybrat uzavřený tvar pelíšku např. boudička, iglů nebo tulipytlík.

Na léto nebo přetopené prostředí je dobré myslet i na chladící podložky.

 

 

 

                                                                                                    

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz